3DHR.net

After Effects Shortcuts

skaro · 9 · 4532

Offline skaro

• Sr. Member
  • the cake is a lie !!
Ubijaju me ovi shortkatovi za aftere. Pratim neke tutorijale i naravno sve se objašnjava za US tipkovnicu.
Zna li netko koji je za Trim layer na trenutnu vremensku poziciju, i općenito
koje je najelegantije riješenje za prevaliti jaz izmedju HR i US tipkovnice... skripta, novo mapiranje, promjena u windowsima...???
...arkit...arhtikual..ne...arhitertualna...ahri.....uff......vizalizacija..vuzaliza.....ne...vizauliz....umphhhhh...fak.....škafiškafnjak.....

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Ne razumijem, pa svi shortcuti koje imaju amerikanci, imamo i mi??? Pa radis na "americkim" afterima, ne?
mozda ti se omaklo pa ti se shortcutom promijenio defaultni jezik (lijevim Alt + Shiftom) se to zna zamijeniti, pa izazove bunilo
pri radu sa shortcutima.
doh!

Offline skaro

• Sr. Member
  • the cake is a lie !!
Meni niti jedan shotcut sa ALT tipkom neradi, npr. ALT+] (a sve je u redu sa tipkom i nisam prcko po postavkama)
pa sam zato mislio da je stvar razlike u tipkovnicama.
Probao sam i alt+shift, ne pomaze.
...arkit...arhtikual..ne...arhitertualna...ahri.....uff......vizalizacija..vuzaliza.....ne...vizauliz....umphhhhh...fak.....škafiškafnjak.....

Offline JoPPa

• Hero Member
  • .::zanimator::.
Moram priznati i meni prvi glas  ???
Radi li ti Alt uopće???

Offline skaro

• Sr. Member
  • the cake is a lie !!
Onda sam ja nesto fulao. (ALT radi)
Uhvatio sam se Aftera prije par dana, i stalno me muci ista stvar (shortcut)
za trimat kraj layera na trenutnu vremensku poziciju.
Kad pritisnem ALT+] , nista. Samo se cuje onaj zvonki zvuk za error.
Probo sam sa ALT GR, sa drugim zagradama.....mucak.
Sve sto dobijem je DOOOONNNNG. (glava mi vec vibrira od toga)  :'(

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
...onda, da ne brines o tim zagradama, ti je lakse lijevi ctrl+shift+d - raspolutit ce ti layer na trenutnom mjestu vremenskog toka na dva dijela. Visak krkni delete :P
I da, nadam se da koristis desni "Alt Gr" u kombinaciji sa vitichastim zagradama :)
doh!

Offline skaro

• Sr. Member
  • the cake is a lie !!
E..... svaka čast Ivice, to mi je trebalo. Jest da je jedan klik više (delate layer) al nekad
bas trebam takvu naredbu.....
Btw. ja kad udarim ALT GR + (desna vitičasta zagrada tj slovo N ) dobijem dijalog za sejvanje projekta.
Btw.2  ...lol za ono raspolutit  :D

Offline Alex Knapić

• Hero Member
Obzirom da ga nisam nikad koristio da li ima neke mogucnosti vece obrade slike (neki filteri, glow-ovi, color correctori...)
nego PS kada govorimo o staticnoj slici a ne o animaciji?

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Je, apsurdno, ali ima bolje mogucnosti korekcije na slici i maskama od Photoshopa. Jedino, kad radis sa ogromnim rezolucijama za neke ilustracije, nespretno je za manipulaciju sa ogromnom kompozicijom. No da budem fer, Photoshop ipak ima sad svojih prednosti, poput rada na hdri-ju i RAW slici... da ne spominjem onu foru u najnovijem, "content aware scaling".
doh!