3DHR.net

Koji 3d program koristite?

Poll

Koji 3d program koristite?

3D Studio Max
96 (25.7%)
Blender
19 (5.1%)
Bryce 3D
2 (0.5%)
Cinema 4D
29 (7.8%)
Lightwave
22 (5.9%)
Maya
40 (10.7%)
Rhinoceros
13 (3.5%)
Solidworks
6 (1.6%)
Truespace
1 (0.3%)
Wings 3D
2 (0.5%)
XSI
10 (2.7%)
ZBrush
40 (10.7%)
Vue
7 (1.9%)
Silo
1 (0.3%)
Houdini
2 (0.5%)
Mudbox
10 (2.7%)
AutoCAD
26 (7%)
Carrara
0 (0%)
Poser
1 (0.3%)
DAZstudio
0 (0%)
Hexagon
0 (0%)
Photo modeler
0 (0%)
Realflow
4 (1.1%)
Xfrog
0 (0%)
World Builder
0 (0%)
Terragen
2 (0.5%)
Strata 3d
0 (0%)
Sketchup
14 (3.8%)
Bodypaint
2 (0.5%)
Power Animator
0 (0%)
Modo
12 (3.2%)
AC3D
0 (0%)
Electric Image
0 (0%)
Massive
0 (0%)
Form-Z
2 (0.5%)
Solid ThinKing
1 (0.3%)
Catia
9 (2.4%)

Total Members Voted: 0

Batt_X

• Guest
eh znam da ce sad neki vec pocet vristat sto sam dosadan but :D

BLENDER is freeee :P :P

Ali... nemozes dobit posao sa znanjem blendera. Meni su super ostali u sjecanju dani kada sam koristio POVRay ali kada sam jednom odlucio profesionalno se baviti 3dom, slijedilo je 1-2 godine mukotrpnog usavrsavanja Maye. Stoga, ako zelite 3d raditi amaterski, Blender, profesionalno ... 3DSMax, Maya, LW, XSI... otprilike tim redosljedom (pricam globalno, ne samo o HR gdje vlada LW ... vjerojatno zbog cijene).

Nekada je bilo. Nije više. Sada je Max, pa Maya, pa LW pa XSI.
Imaš pravo. Posao u firmama zahtijeva znanje određenog softvera. Ali generalno, nije to teško naučiti
-cut- od moderatora
bez flejmanja, molim.
« Last Edit: February 09, 2009, 02:02:09 PM by Ivica Horvat »

Offline Kresimir Cosic

• Full Member
    • kresimir.sitesled.com
pa ja koristim 3d max najvise, zbrush i mudbox kako kada ali neko vrjeme sam probao mayu moram rec
da mi je nekako najlakse modelirati u toj maji ali sad je nemam istekao mi trail :P
napola sam trnovitog puta daleko mi se vratit a daleko mi i kraj

Batt_X

• Guest
pa ja koristim 3d max najvise, zbrush i mudbox kako kada ali neko vrjeme sam probao mayu moram rec
da mi je nekako najlakse modelirati u toj maji ali sad je nemam istekao mi trail :P

Pa jel to problem?
Modeliraj u Mayi, pa šalji model u Max.
Nekada sam ja slično uparivao Max i LW. Sva sreća da su Autodeskovci sve dotjerali pa više ne moram.
Mayu naučiti, to ti je kao znati još jedan strani jezik. Nije da se bez toga ne može, ali bar možeš upasti u nekakvi "elitni" studio.

Offline Kruno Jurenec

• Hero Member
Ja koristim Mayu .
Pa... zadovoljan sam koliko mogu biti.
Modeliranje nije previše teško(do animacije još nisam došao ).
Volio bih da promjene sučelje (naravno ne previše) jer je ovako nekako razbacnao.

U zadnje vrijeme ciljam i na Modo .

Offline Inoslav Brdar

• Jr. Member
  • **
Pozdrav....

Novi sam član, radim u CATIA-i i jako sam zadovoljan programom. Što god sma poželio napraviti, mogao sma napraviti u njemu bez nekih većih poteškoća. Nikada ne bih mjenjao program i prelazio na neki drugi.
Brdar

Offline David Petrina

• Sr. Member
ma kvragu i Maye a pogotovo Maxovi koristim Cinemu4D i bez obzira na nagrade koje je dobivala i sirok raspon mogucnosti svi jos pice po Maxu ,da buden iskren jednom kad mi se pruzila prilika za posao ucio sam Mayu i nije mi tako teska (jer je bila uzor Cinemi?) ali nije za po kuci - trazila je puno vise hardverske snage a za iste rezultate ko C4D, ono sta me kod nje odusevilo su simulacije i dinamika koje stvarno rade bez greske dok u C4D ih treba usmjeravati i paziti da ne ode sve u neku stvar , e i zar samo troje ljudi koristi RealFlow?

Offline Kruno Jurenec

• Hero Member
Pa koliko sam skužio u Hr se ljudi više bave modeliranjem .
A onaj ko se bavi simulacijama mislim da više koristi XSIov ICE .

Offline orca

• Newbie
  • *
Novopecen u svijetu 3d modeliranja.. za svoj mentalni arsenal odlucih upiti Mayu i Zbrush... neznam zasto, mozda zbog par youtube filmica nekih radova radjenih u istima koji su mi u biti nakon podosta vremena i probudili davnu zelju iz djetinjstva da i ja naucim raditi u 3d programima kao oni "veliki decki" iz game / movie krugova i sl. ..

Osobno nemam nekih velikih ciljeva (barem profesionalnih), mislim kasno je da i imam sa 22 .. odlucih se za isti podhvat radi cistog gusta eto .. seljacki receno neoptereceno.. inace nezaposlen pa reko bolje klat mozak u mayi nego zujat u prazno..

Offline Aleksandar Jovanovic

• Hero Member
    • inbitwin
Nikad nije kasno, a sa 22 pogotovo nije :)
eat,sleep,nintendo

Offline hermesos

• Newbie
  • *
3Ds Max 2010 ... probao Blender, ali nismo baš u dobrim odnosima...

Offline MeHiNhO

• Newbie
  • *

Offline Greatboy006

• Full Member
  • MAYA
bolje klat mozak u mayi nego zujat u prazno..
hahahahahahahahah... aspolutna istina

Nikad nije kasno, a sa 22 pogotovo nije
Hvala, ja imam 22 i pitam se jesam li prestar :D

Evo moje priče, 3 godine iskustva u 3d-u, svaki program 1 godina  :D

-Počeo sam sa Blenderom čisto iz radoznalosti kako funkcionira 3d, radio sam preloše video igre pomoću Blander game enginea, tipa vožnje  automobila, jer mi je oduvjek bio san napravit vlastitu igru..

-posumljao sam u profesionalnost blendera i prešao sam na 3ds max, jer mayu nisam uspio crackirat  :D, naucio sam raditi animacije sa likovima, ali mi se nikako nije sviđalo modeliranje deformerima, koji su me zbunjivali. Uz max sam učio i Zbrush!

-Onda sam čvrsto odlučio crackirati mayu, crackirao sam ju. Uz mayu danas koristim, mudbox umjesto Zbrusha. Danas smatram da je maya najjednostavniji program koji sam koristio.  Stvarno nekužim šta je to u mayi komplicirano...???
Jedino bi želija da maya ima svoj game engine kao blender!!! To bi bilo super!!!

Malo mi je žao što sam vrijeme izgubio na blenderu i maxu!!...?? Šta vi mislite?
« Last Edit: January 18, 2012, 12:56:00 AM by Greatboy006 »
Don't be afraid ever, life is just a ride :)

Offline Niko Perković

• Hero Member
  • 3D Studio Max
@Greatboy006 - Koji je tebi bolji program, Max ili Maya?

Cool, zar ne? 8)

Offline Greatboy006

• Full Member
  • MAYA
Bolja mi je maya, jer mi se više sviđa interface, organiziranost, pristup modeliranju, toplija mi je od maxa, dok mi je max nekako prehladan program. Ali to neznači da je maya bolja od maxa zato jer se meni više sviđa! Činjenica je da sve šta se može u mayi može se i u maxu!  ;)
Don't be afraid ever, life is just a ride :)