3DHR.net

Burrowing

Offline Hrvoje Horvatek

• Sr. Member
Trebao bi nekakav tutorial ili par sugegstija kako da ovo izvedem, znaci scene je slijedeca:

Imamo creature koji ide ispod zemlje, doalzi ispod betonskih blokova, probija ih i iskopava se na tom mjestu.

Par ideja koje ja imam:
- Particle emiter + hypervoxeli
- izdizanje modela za morphingom (taj dio zemlje) te paranje tog djela odnosno razdvanje

Kak vem se to cini te jel ima kakvih boljih solucija za ovu scenu jer to mi je trenutacno jedino palo na pamet.
Hvala :)

Offline JoPPa

• Hero Member
  • .::zanimator::.
A jedino što ti mogu reći je ... na dobrom si putu. Možda neke djelove da odradiš sa dinamikom,
a svakako će biti djelova koje ćeš "pješke". I obavezno sve ispucavaj posebno da se s tim možeš
naknadno igrati i uljepšavati.
« Last Edit: December 13, 2008, 02:05:21 AM by JoPPa »

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Pa obje ideje koje imas su po meni jeda tj. treba ti i HVa (za prasinu) i morphing za ostalo. A ovo sto Joppa kaze bi mozda i bilo najlakse tj posto je to sve low poly mozda it je najlakse dinamikom "razvalit" zemlju i onda zamaskirati sa prasinom HVa da se ne vidi tako dobro sto se dogadja :).
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline JoPPa

• Hero Member
Pa obje ideje koje imas su po meni jeda tj. treba ti i HVa (za prasinu) i morphing za ostalo. A ovo sto Joppa kaze bi mozda i bilo najlakse tj posto je to sve low poly mozda it je najlakse dinamikom "razvalit" zemlju i onda zamaskirati sa prasinom HVa da se ne vidi tako dobro sto se dogadja :).

Malo je preopćenito pitao ... sve to treba iskombinirati ...

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Istina, najebolje bi bilo kad bi poceo postait scene pad a jedni drugima pomazemo tako i lakse bi se naslo rjesenje :).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Nek proba sa nekom banalnom simulacijom object deformera/clotha sa minimum poligona. Moze za pocetak vrlo dobro ispasti, ako sredi sa displacementom, particlima i dodatnim planovima dimanimku dokadjanja. No neznam o kojem mediju je rijech, ja kontam u video compositingu...ako je rijec o komadu igrice ili ilustraciji, onda je druga taktika...
doh!

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
Ja ipak vjerujem da je u kombinacijii neka skvenca za igru ?
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Hrvoje Horvatek

• Sr. Member
Ispricavam se sto nisam ranije stigao odgovoriti :)

Naime najvise sto mi treba je sama ideja kako to izvesti u samoj igri + kasnije ce mi trebati za sekvencu ta scena u lightwave-u, pa sam mislio onak kak izvedem u Lightwave-u bi napravio slicno u igri.

Imam dosta veliku mogucnost za particle, morphing je isto opcija makar trenutacno nije jos omogućen. Dettaljnije kako sam to zamislio je sljedeči način.

Znači kako zvijer izlazi iz zemlje prvo probije sa svojim siljcima beton, znaci neki particle efekti prasine + izdizanje povrsine na taj nacin da se napravi novi model koji ima u sebi animaciju lomljenja napravljen pomocu kostiju, taj novi model je komad betona koji bi se izdizao iz tla, znaci da se dobije neki efekt probijanja, on bi naravno imao svoju normal mapu a particli bi sluzili kao neka maska, to naravno da bi uopce mogao napravit prvo moram u LW-u slozit :)

Evo nadam se da sam pojasnije stvari, inace hellspawn(u galeriji je) je lik koji se iskopava ako vam kaj pomaze sto se tice samog iskapavanja.

Fala na dosadasnjim savjetima :)

Lewis nije problem postat cu kak cu radit da vidite kak ide :)

Offline Lewis

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Lewis Design
E to ,s aljes step by step i putem scenu tak da se poigramo i mozda kome sine neka pametna ideja usput :D :D.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline JoPPa

• Hero Member
Ja nikada nisam radio za igrice. Znam da postoje neki limiti. Posebno sa plugovima ...
Lewisov prijedlog je odličan. Složi scenu, daj naputke šta treba, pa se u slobodno vrijeme malo svi poigramo i
sigurno će klikniti rješenje.

Offline Hrvoje Horvatek

• Sr. Member
Super, pozabaviti cu se time vrlo uskoro jer dolazi na red pa cu postati, vjerojatno krajem ovog/sljedeceg tjedna :)

Offline Hrvoje Horvatek

• Sr. Member
Evo mali primjer te ideje kaj zelim napraviti:

Naime slika broj 1 je neuspjeli pokusaj toga svega pa sam dobio ideju 2(slika 2) ali neznam tocno kako da ju izvedem.

Ideja je sljedeca, htio bih da ovi razdjeljeni poligni, recimo svaki 1-3 izleti van zasebno ko komad bloka betona koji je odlomljen zbog probijanje zvijeri ispod povrsine.

Jedna ideja mi je(puno patnje) da svaki taj cutam i posebno mu popunim missing poligone, druga ideja je da ima jednostavniji nacin.

Ako zna tko ili ako ima koji savjet kako to tocno izvest, ili mozda ideju za nesto bolje? Mozda pomocu nekakvo emitera za kolizije(slab sam tu)

Pozdrav

Offline JoPPa

• Hero Member
MOrat ćeš sjeći poligone, imati jedan objekt ovakav kakav je, a drugi isječen u dijelove koji će se raspadati.
Bio je onaj plugin Crackit mislim da se zvao, koji to radi automatikom, ali sam pročitao da ne radi u verziji 9.x

Offline Hrvoje Horvatek

• Sr. Member
Evo napravio sam ovo i colision koji dolazi odozdola i raspucava ga, to sam sredio pomocu IK bostera(jos treba malo postelat jer je prejednolicno).

Ali nisam prezadovoljan time a broj kosti mi je limitiran do nekih 35, a svaki ovaj komadic za realniji prikaz bi trebao imat oko 2 kosti da se moze malo savinut. Uglavnom na kraju svega kad sam exportao sve je preslo...tj FBX je nekaj kenjao i od exporta naravno ostala neka mutava scena...