3DHR.net

3d studio max 8

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Bok. Pitanje: koliko vas ima novi max i kak ste zadovoljni? Pitam jer sam ja skočil s petice na osmicu, pa za mene ima dosta novih stvari, pa me sad zanima mišljnje onih koji su isprobali i verzije između. Meni se posebno dopada pojednostavljeno mapiranje textura i normal mapa.
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija

Offline Ivan Vuzem

• Authorized Rhino Trainer
  • Administrator
  • Hero Member
    • GEM-CAD
po onom kak sam do sad skužio i prema onome za šta meni treba max (renderiranje) , 8ica prema 7 nema nikakve razlike... :) Ali, preporučio bih ti da se prebaciš na malo veće verzije maxa od 5... :D sedmica je čist uredna, i tak. heh, ne znam kolko ti pomaže moj "osvrt" :D

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Pa jasno da tebi smash ništa ne znači osmica =) pogotovo kad nemaš brazil za nju
Inače ja sam stvarno zadovoljan viđenim, ali moram jos malo prošnjofati da se uvjerim. A opet, meni je i petica bila dovoljna uz dodatak nekih pluginova jasno.. pogotovo ako znaš, na primjer, i u petici u scanline rendereru renderirat s HDRI-em (inače možda padne uskoro video tut na temu uskoro =)
Ali ipak, oni dodaci edit polyu, skinu, napokon poštena integracija character studia i slično je više nego dobrodošlo.

EDIT: Ma da, odlično... nedavno sam čuo da baš šta se tiče character studia, ima nekih novih bugova kojih prije nije bilo...  ::)
« Last Edit: December 04, 2005, 04:03:39 PM by Dejan Šparovec »

Offline Čočić Hrvoje

• Newbie
  • *
Bok  novi sam u ovom novom  svijet 3D modela  nešto sam mdelirao u autocadu- 2006  sada sam se prebacio na 3D max 8 ako netko ima video tutorial ili zna gdje ga mogu nabaviti bio bih zahvalan da mi kaže  unaprijed zahvalljujem

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Bok  novi sam u ovom novom  svijet 3D modela  nešto sam mdelirao u autocadu- 2006  sada sam se prebacio na 3D max 8 ako netko ima video tutorial ili zna gdje ga mogu nabaviti bio bih zahvalan da mi kaže  unaprijed zahvalljujem

http://www.3d-palace.com/

- na ovom linku imaš podosta video tutoriala, jedino se moraš registrirati, ali ti je registracija besplatna. I naravno, da ti velim ono što kažem i svakom novom korisniku max-a, ako imaš kakav problem ili negdje zapne, samo se javi, već će netko ovdje imati rješenje. ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;)

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Ako već nisi, onda svakako prođi kroz one tutoriale koje dobiješ s maxom, tj. možeš ih i skinut s autodeskovog sajta. Stvarno su dobri i nauče te svim onim osnovama koje su ti neophodne za daljnje napredovanje.
E i www.3dbuzz.com ima besplatne video tutoriale za početnike u maxu

Offline Cale

• Newbie
  • *
bok!
Ja imam jednu kritiku za max8, tj kritiku za Character studio... neznam za vas, no meni je Cs 4.2 koji dolazi sa Max6 radio savršeno, za razliku od novoga, CS-a ukomponiranog u Max 8.
Problemi se najviše tiču eksportiranja, ili mi saveani *.bip ili *.fig fileovi ne rade (ne mogu ih importat natrag u max, ili u drugu animaciju),  a iso tako motion mixer mi je izgubio onu dozu funkcionalnost na koju sam navikao prije...
Dobre kritike su vezane za neke nove modifiere (npr STL Checker-bez kojeg ne bi mogao popraviti jedan svoj visoko detaljan model), i za neke napredke na području starih (Unwarp UVW)...itd.itd.

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Je.. na character studio se svi žale da im se 'pokvario' u osmici =)
Jesi probao najnoviji service pack? već je treći izašao =)
Iako čujem da neki i dalje imaju problema s osmicom.. malo je zajebo autodesk........

Offline Lucano Deskovic

• Full Member
ja bi volio 8micu cisto zbog turbo booleana, ove stvari u vezi animacije me veoma malo zanimaju...
ali problem je v-ray :-[ koji ide samo do 7mice :P

Offline Ivan Vuzem

• Authorized Rhino Trainer
  • Administrator
  • Hero Member
    • GEM-CAD
ali problem je v-ray :-[ koji ide samo do 7mice :P

ne bih reko
ide do 7 sa garantiranom stabilnošću, ovo preko je sve upitno. makar se meni nije još ništa srušilo...

Offline Lucano Deskovic

• Full Member
trenutacno koristim 1.46 vray... dakle on radi i na 8mici?! Super...
da li ima koja verzija poslje toga?

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Najnovija je 1.5, zaš ne bi bilo za osmicu ;)

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Evo ja koristim verziju V-ray-a 1.46 na 3d studiu 8 već 6mj. bez problema i radi odlično.

Offline mauro mauric

• Newbie
  • *

http://www.filesbot.com/?q=3d++max&ul=&cmd=Search%21

fora je sajt her moderator berko  by demetrius.
« Last Edit: October 06, 2006, 02:34:30 PM by mauro mauric »