3DHR.net

Modo u Hrvata

danilod · 17 · 6392

Offline danilod

• Newbie
  • *
Šta, nitko ne koristi Modo.
Pa to je jaaaaako dobar i pametno napravljen modeler i renderer (na godinu evo i animacije u Modu)

kizo

• Guest
evo ja ga merkam vec neko vrijeme i stvarno mi se cimi super po onome sto vidim i citam
neznam samo kad cu malo vremena ulovit pa da isprobam....ajde postaj nest sta modeliras i malo opisi koje su prednosti ako stignes

pozdrav modovune!!!

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
Pa ja sam ga skinuo, instalirao, otvorio i zatvorio. I to je to. Navodno je super program (zato sam ga i skinuo), ali kad ja jednostavno nemam vremena učiti još jedan 3d program (i ovako ih imam previše). danilod, ako si voljan, možeš postati neke svoje dojmove i iskustva sa ovim programom, pa me možda i nagovoriš da si uzmem vremena....
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Jurica Beroš

• Newbie
  • *
Evo jedan sretan korisnik Modo-a :)
Uglavnom sam full zadovoljan programom, odusevljen dapace. Ima sitnica (manjih / vecih) koje smetaju il bi mogle bit bolje, no ukupni dojam je odlican :)
Mislim da mu nekako nedostaje preciznosti kod poly modellinga. To se najprije odnosi na los snapping (sketchup rules!) i neki sitniji problemi (mozda feature-i ;)) sa gridom.
Render je odlican, obzirom da je jako mlad :) I tu dakako ima dosta mjesta za napredak, no vec sad je jako kvalitetan i brz. Irradiance caching daje dramaticno brze rezultate, no naustrb kvalitete. Mislim, rezultati su uglavnom i vise nego odlicni, no u nekim situacijama se pojavljuju artefakti (tzv. "blotches"). Najosjetljivije su scene interijera, sa nekoliko bounceva GI-a.
Trenutno koristim Modo upravo za moliranje i render interijera, tako da je jasno zasto me smeta los snapping i multi-bounce GI, no ugodnost i lakoca koristenja programa je pre-fakin-meni-dobra tako da mi je potpuno opravdan.
Puno bi featura bilo za nabrajat, dalo bi se nac i bugova, no uglavnom Modo je vec sad jako sexy. A render je tek izasao. :)

Offline Dejan Kober

• Administrator
  • Hero Member
  • 3d studio max
    • DD3D Studio
E, da li renderi tipa V-ray i Maxwell imaju podršku za Modo?Ako ne, kakav je onda kad se treba družiti sa ostalom djecom? Tipa 3d studio, Maya i ostali? Da li se tuče sa njima ili su u prijateljski odnosima? Pa da se u modu modelira, a tamo renda, npr..... ??? :D
Malo nas je, a'l nas ima!
DD3D d.o.o.: http://www.dd3d-studio.com/

Offline Dragan Berković

• Jr. Member
  • **
Kao prvo pozdrav ciloj ekipi... Evo novi san ovdi i drago mi je da i u nas Hrvata ima nekog sto se paca u 3D....

Evo u modo-u radim manje od godinu dana(od modo 102 verzije)i sve sto mogu reci je da je jako j****,nasa sam se ful u njemu i puno je jednostavniji od ostalih u kojima sam radija i proba raditi...

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Bok !

Probao sam 101, 102, 103 , 201, 202 i nazalost nijedan mi se nije pokazao dovoljno stabilnim da bi nesto ozbiljnije od zezeancije i testiranja radio u njemu :(. Pogotovo sa Nvidia karticam (prve verzije nisu radili valjda duze od 5 minuta bez Crasha pa su oda radili neke nove opcije za diseblanje nekih funkcijan a NVIDIa karticam ad abi bilo malo stabilnije ali meni ni sjednim driveirma to nije bilo stabilno (sve ostalo radi normalno). Sto se tice programa to sje sve vrlo dobro smisljeno ali treba jos puno da bi bilo kompletan (animacija, dinamika, update rendera da podrzava kaustiku i slicno....). Nemi misle d aje modo friski proizvod pa s obzirom na to izgleda/radi odlicno ali ljudi nemojmo s ezavaravati jer Modo je poceo da se programira prije 4-5 godina (kad je Luxology osnovan) a tim tempom treba ce im jos 3-4 godine da modo postane kompletan alat :(.
--------------------------
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr
----------------------------

Offline Dragan Berković

• Jr. Member
  • **
Istina je da je nestabilan,meni se znao par puta srusiti,ali nista tako strasno...

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
Ja sam najvise imao problema sa SubDs modelima a i jos uvijek nemogu izrenderirait neke LWS scene jer se srusi i na 600*600 renderu kad model ima puno polygona (12mil polygona pri renderu tj. subDs level 3 - radiosity na 2GB rama i 3GHZ mashini su Mission impossible dok isti model u LWu prolazi bez beda i na 1200*1200 rezi). Mislimd acek tek 303 (ili 301) biti upotrebljiv za RADITI :). Zelim im srecu da sto prije stanu na noge pa d aimamo zescu konkurenciju.
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Tomislav Vukšić

• Full Member
  • www.darkspark3d.com
    • DarkSpark3D
Za one koji nemaju vremena nauciti modo.......

Ako znate raditi bilo kojim jacim programom, garantiram da cete za jedan dan experimentiranja biti spremni za slozenije stvari (u domeni modeliranja).
Ako rabite Photoshop i layer-e, (mocno i jednostavno) teksturiranje u modu vam je nadohvat ruke.
U potrazi za srecom neovisnoj o okolnostima.

www.darkspark3d.com

Offline Dar Mar

• Full Member
Modo je izum stoljeca za modeling :)
Bas sam ga poceo zesce koristit i tesko da modeling prodje bez njega, a ima i super connection sa mayom tako da sve sljaka 5

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Preje.. za modeliranje. Ima algoritam za subdivision (nemogu se sad sjetit naziva) meni odlican. Znam samo da bez greske radi i sa petrokutima . Renderer mi je takodjer odlican. S time da ja ne mogu rec da tu imam puno iskustva da bi mogo ocijenjivat rendanje.  No istina je to da bez vecih muka mozete dobiti cisto dobre materijale za makro planove sto nisam siguran da je tako jednostavno u drugim rendererima. Tak ja idem s njim dalje.

Offline Lewis

• Hero Member
    • Lewis Design
SubDs algoritam je Catmull-Clark ali sam u prvoj iteraciji a dalje je neki njihov mix (vjerojatno zbog copyrightsa nisu htjeli licencirati CC full spec ali za usere je to ionako nebitno ako radi kaok treba :)). Svaki algoritam koji je baziran na CC moze Subdivideati N-gone. Sto se tice rendera stvanro je odlican ali treba jos dosta toga ubciti sto trenutno fali (kaustika recimo).
Lewis
www.lewis.tomsoft.hr

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Tako je. Catmull-Clark  se zove (cuh vec to al zaboravih). No sto se tice kaustike ispravi me ako grijesim no Modo to vec ima samo sto se nemoze kontrolirati nego dolazi kao prirodni produkt indirect illumination-a (kad je ukljucen GI). Kazem ne znam jer se tim stvarima zabavljam ne bas tako dugo kao ti, no ima jedan video koji prezentira ono o cem govorim. Evo link
http://content.luxology.com/modo/201/video/BeerForWhiskey.mov

Offline Davor Ladavac

• Jr. Member
  • **
Mislim da sam zaboravio dodat da caustic effect u Modu dolazi samo od illuminirajuce geometrije i HDRI i naravno kao sto sam reko samo sa ukljucenim GI-jem.
Uostalom na njihovom forum se mogu saznat razne zgodne stvari koje Modo moze i ne moze, pa evo i link na moj source informacije
http://forums.luxology.com/discussion/topic.aspx?id=25173&show=caustics