3DHR.net

knjiga za 3ds max?

Offline Dražen Kukić

• Jr. Member
  • **
knjiga za 3ds max? koju mi preporučate knjigu za nekakav početak... znam nešto modelirati al neznam baš praviti materijale i teksture, a i rendanje mi baš i nešto neide...
vidio sam "3ds max bez tajni" u jednoj knjižari i košta 380 kn. jel se isplati iskoštovat takove pare za tu knjižicu?
hvala...
Ljubičice bijela, plava si plava ko zelena trava...

Offline Elvis Tomljenović

• Full Member
    • [es] design
Prodji najprije tutorijale i help koji dolaze sa maxom, a onda predji na knjige. Ja knjige nisam nikada koristi za uciti max. Sve sto te zanima imas u helpu i na netu. Neki kazu da su im knjige pomogle, ali nisam bas siguran....
[es] design
savska 80, zagreb

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Slažem se.. postoji brdo besplatnih tutoriala, vjerojatno i boljih od nekih knjiga, tako da, možda ipak radije ne..
osim ako tražiš baš neki sustav vježbe 'od početka do kraja'.. od osnova do težih stvari.. al iistu stvar imaš u maxovom helpu
a i čini mi se da u tom helpu baš i ne taje puno toga ;)
naravno, na kraju, to je tvoja odluka.. možda je knjiga i dobra, ali ne bih znao.. =)
« Last Edit: July 15, 2006, 11:46:54 PM by Dejan Šparovec »

Offline dg

• Newbie
  • *
Da i ja isto mislim da ti netreba knjiga jer help je odličan.
« Last Edit: July 17, 2006, 10:38:34 AM by dg »
To sam ja djuroo

Offline Marko Štokov

• Newbie
  • *
  • Suicidal Punx
a cuj...  ja sam 3d prvi put proba u ACAD-u i to uz knjigu. Unutra je bija cd sa primjerima i vježbama i mogu ti reći da je bilo ful korisno. Sad brljavim po Maxu kroz tutorial i users reference ali izađe li knjiga za osmicu odma je kupujen... U ZG-u, u Algoritma se znalo naći zakon knjiga, ali su stvarno preskupe i na engleskom su, pa ti vidi...

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
E ima koma knjigi za max. Svi se sjatili radit upute i video tutorijale i to naplachivat. Evo bas malo nedavno gledao pdf knjigu
http://www.wordware.com/Merchant2/merchant.mv?Screen=PROD&Store_Code=wwpub&Product_Code=155622401X
Pa kak me misle oni necem naucit kad su primjeri (a i naslovnica) kao presetni poser iz verzije 3 odprije 10 godina?

Meni su ti osobno zaakon (a to kazu i ljudi na vanjskim forumima) original video mov tutorijali koji se daju skinit sa max autodesk sitea.
Ono, lik ne muca, radi konkretno to sto prica, mozes stopirat i probat sam, ponovit, uglavnom bolje neg da si pred njim u skoli:)
doh!

Offline Vjekoslav Kiralj

• Moderator
  • Hero Member
  • *
    • Kiralj3d
knjiga za 3ds max? koju mi preporučate knjigu za nekakav početak... znam nešto modelirati al neznam baš praviti materijale i teksture, a i rendanje mi baš i nešto neide...
vidio sam "3ds max bez tajni" u jednoj knjižari i košta 380 kn. jel se isplati iskoštovat takove pare za tu knjižicu?
hvala...

pogledaj PM ;)