3DHR.net

Max8 Hair&Fur

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Jel ima netko malo više iskustva s rendanjem kose/krzna u maxu?
Kako pogodit prave postavke?.. kakvo osvjetljenje koristit?
Imate kakav savjet, znate dobar tutorial na netu?..
pokušavao sam ja i sam svašta.. ali nikako da pogodim izgled koji trebam..
thx

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija

Evo moj prvi pokušaj sa hair&fur-om... Dosta zafrkancije ima s tim ... pogotovo me sludilo "češljanje"  :D

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
Ma ok je to, ali znaš, nije da je baš realno.. osim ako si baš tražio takav 'look'..
recimo, meni često kosa izgleda malo presolidno, ko komadi žice... mislim da je ornatrix tu ipak malo bolji, probao sam i njega, ali ima i on svoje boljke..
a i treba fakat bit dovoljno gusto, jer inače imaš rupe.. a to se renda dugo u pm.. i onda kužiš izgubim strpljenje na čekanju test rendera.....

Offline Mate Maksan

• Hero Member
  • fanatic
    • moja birtija

Offline Marko Štokov

• Newbie
  • *
  • Suicidal Punx
Da stvarno, ja sam nedavno po prvi put probao radit s tim i nije mi baš išlo, pogubija sam se skroz. Naime isa sam napraviti tepih za onaj moj WIP 
 krevet, i to sam odma isa na dlake ko sa ove slike. Naravno da nisam uspija, ali ako netko zna... neka se javi

Offline Silvio Šarunić

• Jr. Member
  • **
  • ovi avatari su koma! :)
Vray ima odlično riješeno krzno... fur.. jel :)

Offline Lucano Deskovic

• Full Member
maya je puno bolja sto se tice dlaka od maxa. >:(
hvala bogu sto zgrade nisu dlakave, inace bi mi bilo zajebano radit u maxu ;D

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
Ovaj hair&fur koji je max preuzeo od joe altera je prastari i ima gomilu boljki. A decki i za vizualizacije bi trebali znat radit fur, pa sigurno ste morali travu radit, tu bi fur kakti trebao pomoci. No njegovo shadeanje i cachiranje je koma, cesto se nece pogodit s ostatkom scene. Meni na 2xeona sjecam se onaj testni njihov zeleni pas rendao se 20 minuta sa 4 gb rama. Reko sam im na autodesku da je to neupotrebljivo, pogotovo jer taj pas i opet ne izgleda realno a to je njihova demo scena.
Takodjer se pridruzujem, ako netko zna realno i precizno pocesljat obicne trepavice 3d modelu, da podijeli recepte:)))
doh!

Offline Dejan Šparovec

• Wielder of the Force
  • Pobjednik natječaja
  • Hero Member
  • *
  • not enough mana
evo recimo ovaj primjer od meny hilsenrada je skroz ok
http://www.themeny.com/main/galleries/3d/3d_image20.htm
veli da je koristio max8 hair&fur i vray.. trebalo bi ga naštimat na kakav tutorial :)

Offline Ivica Horvat

• Hero Member
evo recimo ovaj primjer od meny hilsenrada je skroz ok
http://www.themeny.com/main/galleries/3d/3d_image20.htm
veli da je koristio max8 hair&fur i vray.. trebalo bi ga naštimat na kakav tutorial :)
Eh to nije tako tesko (ne mislim na kompletnu scenu i lutku, koji su izvrsno slozeni), problem je kad covjek ima interakciju tog fura sa drugim objektima, ili kad smo jako osjetljivi na finese-na ljudima, gdje odma znamo ak kosa ne raste u dobrom smjeru ili su trepavice cudne ili obrve nemaju svoje kovrche:/ Za trepavice jos stoji stari prokushani nacin sa rucno alignanim splineovima, ali kad se vec ima taj fur...
doh!